Načítám Akce

« Všechny Akce

• akce již proběhla.

Workshop MgA. Jany Jarkovské, Ph.D.

21 dubna v 10:00 - 18:00

Pro naše flétnisty připravujeme workshop s uznávanou a velmi úspěšnou flétnistkou a pedagožkou Janou Jarkovskou. Každý workshop je pro mladé studenty přínosem, ať už se účastní aktivně či pasivně. Velmi tedy vítáme nejen aktivní hráče, ale také ostatní žáky!

MgA. Jana Jarkovská, Ph.D. studovala na konzervatoři v Praze (J. Riedlbauch) a Miláně (S. Valsecchi) a na hudebních akademiích v Praze (J. Válek, Š. Koutník) a Stockholmu (T. Carron). V Miláně také působila jako odborná asistentka. Působí jako flétnová pedagožka na Konzervatoři Teplice. Jako členka mezinárodně úspěšného souboru Duo du Rêve si vydobyla své místo na domácích i zahraničních pódiích. Zaměřuje se na interpretaci hudby současných skladatelů a skladatelek, se kterými úzce spolupracuje. Pravidelně natáčí pro Český rozhlas. V roce 2018 vydala v nakladatelství Radioservis své první CD Pidluke-padluke s hudbou J. Temla, jehož dílu se věnovala i ve své disertační práci. Na MDŽ 2020 vyšlo její druhé CD s názvem Vlastním hlasem – skladby současných českých skladatelek pro sólovou flétnu, které představuje skladby S. Bodorové, I. Loudové, E. Cílkové, T. Švarcové a S.Vetché.

Fotogalerie ZDE:

Datum: